22 kwietnia 2024

WSPÓŁPRACA I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z UNIWERSYTETEM MEDYCZNYM W ŁODZI

W dniu dzisiejszym nastąpiło podpisanie umowy współpracy między I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Bełchatowie a Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Umożliwi ona  uczniom naszego liceum uczestnictwo w przeprowadzanych przez Uniwersytet Medyczny zajęciach warsztatowych, poświęconych wybranym zagadnieniom z zakresu nauk medycznych,  realizację projektów związanych z profilaktyką prozdrowotną, prezentację nowoczesnej aparatury i metod diagnostycznych aktualnie stosowanych w medycynie, zapoznawanie uczniów z organizacją studiów oraz środowiskiem akademickim Uniwersytetu oraz podejmowanie wspólnych inicjatyw i projektów edukacyjnych, a także udział w wydarzeniach organizowanych przez uczelnię.
Współpraca otwiera możliwości dodatkowego rozwoju dla uczniów klas o profilu medycznym.