28 lutego 2024

3B W FIRMIE DS SMITH

28 lutego uczniowie klasy 3B mieli przyjemność odwiedzić Centrum Innowacji i Produkcji Opakowań firmy DS Smith, zlokalizowane w Bełchatowie. Podczas tej edukacyjnej eskapady, głównym punktem programu były warsztaty „Projektowanie opakowań z tektury falistej od podstaw”, które zafascynowały uczestników głębokim wglądem w branżę. Spotkanie odsłoniło przed uczniami kulisy działalności firmy, ukazując zarówno wszechstronne zastosowania tektury, jak i proces tworzenia opakowań. Dzięki bezpośredniemu zapoznaniu się z różnorodnością typów opakowań oraz możliwościami ich zastosowania, uczniowie zgłębili tajniki tej specyficznej dziedziny. Odwiedziny w sercu linii produkcyjnej, gdzie uczniowie mogli zobaczyć działanie maszyn i panujące  tam warunki, stanowiły bezcenne doświadczenie praktyczne. Poznanie parku maszynowego pozwoliło na całościowe zrozumienie działalności firmy i jej możliwości. Spotkanie miało także na celu zainspirowanie młodych ludzi do rozwoju osobistego i zawodowego, prezentując praktyczne zastosowanie wiedzy w świecie przedsiębiorczości.

Wizyta w tak innowacyjnej i otwartej na młodzież firmie z pewnością pozostanie w pamięci uczestników jako inspirujące doświadczenie, które może przyczynić się do odkrycia własnych predyspozycji i zainteresowań, kierując ich przyszłą ścieżkę zawodową.