07 czerwca 2022

DZIEŃ DZIECKA W ŁODZI

30 maja klasy 2b i 2a wyjechały na wycieczkę do Łodzi.

Z okazji się Dnia Dziecka udaliśmy się do Łodzi, gdzie najpierw uczciliśmy pamięć polskich dzieci umęczonych i pomordowanych przez niemieckich oprawców w latach 1942 – 1945. Pod pomnikiem martyrologii dzieci zwanym pomnikiem Pękniętego Serca zapaliliśmy znicz pamięci oraz mogliśmy zapoznać się z okolicznościowymi tablicami dotyczącymi obozu. Warto wspomnieć, że obóz na ulicy Przemysłowej był jedynym niemieckim dziecięcym obozem koncentracyjnym na terenie Polski.

Po czasie refleksji przebiliśmy się przez miasto na teren Manufaktury, gdzie integrowaliśmy się grając w kręgle.

Na koniec pobytu w Łodzi mieliśmy niecodzienną okazję podziwiania panoramy miasta z wieży Bazyliki archikatedralnej św. Stanisława Kostki.