21 grudnia 2022

DZIEŃ PATRONA

15 grudnia z okazji Dnia Patrona klasy pierwsze brały udział w grze terenowej. W związku z tym w szkole rozstawiono stacje, gdzie do wykonania były zadania związane z twórczością i życiem naszego patrona. Były również dwa zadania sportowe, a przy wejściu do szkoły wystawiono tablicę przedstawiającą fakty z życia i charakterystykę twórczości Władysława Broniewskiego.
Z kolei 16 grudnia na przerwach można było usłyszeć piosenki, których teksty stanowiły wiersze Broniewskiego w wykonaniu współczesnych artystów. Społeczność szkolna otrzymała także na pamiątkę tematyczne zakładki do książek. Tego dnia zostały również ogłoszone wyniki gry terenowej, a zwycięska klasa otrzymała słodką nagrodę. Uroczystość przygotowała klasa 1A.

Wyniki konkursu translatorskiego

Biblioteka szkolna, aby uświetnić pamięć o naszym Patronie, zorganizowała konkurs translatorski. Uczestnicy mogli wybrać do tłumaczenia na język angielski, niemiecki lub francuski jeden z dwóch wierszy Władysława Broniewskiego: Wiersz ostatni, Oskarżenie.

W kategorii język niemiecki I miejsce zajęła Magda Zakrzewska z kl. 4CG2.
W kategorii język angielski wyniki są następujące: I miejsce – Aleksandra Gieras
(kl. 3E), II miejsce – Szymon Kaczyński (kl. 1B), Magda Zakrzewska (kl. 4CG2), Michalina Kowalczyk (1A).

Dziękujemy komisji konkursowej (p. M. Krysztofik, p. E. Roczek) oraz Radzie
Rodziców za ufundowanie nagród. Laureatom gratulujemy.