26 marca 2021

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W I LO

Tradycji stało się zadość i mimo panującej pandemii rok szkolny 2020/2021 w I LO został rozpoczęty. W uroczystej inauguracji wzięli udział uczniowie kl. I, których witała dyrekcja szkoły i wychowawcy.
Pani dyrektor Joanna Zalejska przywitała nowych uczniów, życząc im powodzenia w pokonywaniu trudów w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. Wzorem dla wstępujących do społeczności Bronka stali się absolwenci, którzy w kwietniu 2020 r. ukończyli szkołę z najwyższymi wynikami i sukcesami w olimpiadach przedmiotowych. Otrzymali oni z rąk pani dyrektor medale PRIMUS INTER PARES.
Podczas uroczystości zostało wręczone stypendium dla najbardziej aktywnego ucznia Bronka w roku szkolnym 2019/2020. Oddano też hołd tym, którzy stanęli do obrony granic Polski we wrześniu 1939 r. Po części oficjalnej odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami klas. W formie takich kameralnych spotkań zainaugurowali nowy rok szkolny uczniowie kl. II oraz III.
Uczniowie otrzymali instrukcje, jak należy zachowywać się w szkole w czasie panującej epidemii, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych.
Mimo smutnych okoliczności, wśród uczniów panowała radość z powrotu w szkolne mury, spotkania z przyjaciółmi, koleżankami i kolegami, pedagogami.
Dla całej społeczności I LO był to wielki dzień. Dla uczniów kl. I, ponieważ dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Bronkiem, dla pozostałych, ponieważ mogli się spotkać w rzeczywistości realnej pierwszy raz od 12 marca 2020 r.