02 września 2021

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 W I LO

Tradycji stało się zadość i, mimo panującej pandemii, rok szkolny 2021/2022 w I LO został rozpoczęty. W uroczystej inauguracji wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły - w pierwszej części uczniowie klas pierwszych i drugich, a następnie uczniowie klas trzecich. Wszystkich witała dyrekcja  i wychowawcy.

Pani dyrektor Joanna Zalejska serdecznie przywitała pierwszoklasistów, życząc im powodzenia w pokonywaniu trudów w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. Szczególne życzenia skierowane zostały także do tegorocznych maturzystów, aby uzyskali 100% punktów na maturze i dostali się na wymarzone studia.

Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy potwierdzające otrzymanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2020/2021. Otrzymali je Amelia Babiarz, dzisiaj już absolwentka „Bronka”, oraz Tomasz Orłowski z obecnej klasy 3a.

Pamięć o ofiarach II wojny światowej, które straciły życie podczas kampanii wrześniowej, okupacji niemieckiej i sowieckiej, zamordowanych w obozach, tych, którzy zginęli, walcząc na frontach II wojny światowej, uczczono minutą ciszy. Delegacja uczniów I LO oddała hołd ofiarom II wojny światowej, składając kwiaty na pomniku upamiętniającym rozstrzelanych żołnierzy Armii Krajowej.

Po części oficjalnej odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami klas.

Uczniowie otrzymali instrukcje, jak należy zachowywać się w szkole w czasie panującej epidemii, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych.

Uroczystość przygotowała klasa 3e.