KONKURS  Z HISTORII

XIX POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY "POLSKA PIASTÓW"
Dnia 26 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się XIX Powiatowy Konkurs Historyczny "Polska Piastów". Wzięło w nim udział 29 uczestników z 7 szkół z terenu powiatu bełchatowskiego (I LO, II LO, III LO, VI LO, LO w Zelowie, ZSP nr 1 w Bełchatowie, ZSP w Kleszczowie). W zmaganiach konkursowych nie zabrakło naszych uczniów. Szkołę reprezentowali: Karol Kudaj, Maja Matusiak, Jan Olczyk, Marcel Patalan oraz Filip Zawiasa.
Rywalizacja konkursowa zakończyła się według następującego porządku:
1 miejsce - Filip Drygalski (VI LO),
2 miejsce - Malwina Guc (ZSP w Kleszczowie),
3 miejsce - Emil Stępień (VI LO),
wyróżnienia otrzymali Szymon Prasol (II LO) oraz Krzysztof Kwiecień (VI LO).
Tegorocznemu konkursowi towarzyszyło szczególne wydarzenie - w trakcie prac komisji konkursowej odbył się wykład przeprowadzony przez mediewistę, dr Łukasza Ćwikłę z Uniwersytetu Łódzkiego na temat obrazu rządów dynastii Piastów w kronice Anonima zwanego Gallem. Tuż po nim pełnomocnik dziekana ds. promocji Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ przedstawił młodzieży perspektywy studiowania na kierunkach humanistycznych w Łodzi.
Konkurs został przygotowany oraz przeprowadzony przez panów Roberta Stasiaka i Dominika Koniecznego.