26 marca 2021

LANDESKUNDE - WYNIKI KONKURSU

Dnia 23 lutego odbył się w naszym liceum 19 Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Landeskunde”.
Wzorem lat ubiegłych, honorowy patronat nad konkursem objęła Katedra Germanistyki Uniwersytetu Łódzkiego, ale z uwagi na czas pandemii Panie dr Agnieszka Stawikowska-Marcinkowska oraz dr Małgorzata Żytyńska połączyły się z nami online. W zmaganiach konkursowych wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1, III Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie oraz uczniowie naszej szkoły.

Po etapie pisemnym uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu ustnego wczuli się w rolę przewodników turystycznych i zaprezentowali komisji jedno z miast krajów niemieckiego obszaru językowego, a następnie odpowiedzieli na wylosowane pytanie. Po sprawdzeniu prac pisemnych oraz po wysłuchaniu wypowiedzi uczniów komisja w składzie: Gabriela Siewiera-Paradecka, Magdalena Mirczak–Gosławska, Małgorzata Załęczna oraz Renata Bartoszewska podjęła decyzję, iż:

I miejsce zajął Maksymilian Koźma z klasy II Eg,

II miejsce – Wojciech Słok z III LO,

III miejsce – Maria Stachowiak z klasy II E.

Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!