07 czerwca 2024

MATEMATYCZNY SUKCES MATEUSZA KOZAKOWSKIEGO

27 maja 2024 r. w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego, odbyła się Gala Finałowa XIII edycji Konkursu „Matematyka Moja Pasja”. Uroczystość uświetnili swoją obecnością prorektor UŁ dr hab. Robert Zakrzewski, dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ dr hab. Grażyna Horbaczewska i Łódzki Kurator Oświaty Janusz Brzozowski. W swoich wystąpieniach goście pogratulowali sukcesów najlepszym matematykom w województwie oraz skierowali wyrazy uznania i podziękowania w stronę ich nauczycieli i rodziców. Wręczyli również nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Dla I LO w Bełchatowie było to historyczne wydarzenie, gdyż po raz pierwszy zwyciężył w tych prestiżowych zawodach uczeń naszej szkoły Mateusz Kozakowski. Podkreślono, że wynik osiągnięty przez Mateusza wzbudził ogromny podziw organizatorów.
Zwycięzca otrzymał imponujący pamiątkowy puchar i cenną nagrodę rzeczową.
Ponadto wśród nagrodzonych znaleźli się także inni uczniowie naszej szkoły: Syriusz Kacprzyk, Kacper Jaśkiewicz i Magdalena Bieńkowska.
Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała D. Herudzińska