Tym sposobem ma już kolejny indeks – tym razem na wszystkie uczelnie techniczne i kierunki matematyczne – fizyczne lub informatyczne na uniwersytetach !!! BRAWO.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z FIZYKI „EUREKA” 2023
Z przyjemnością informujemy, że w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursie z Fizyki „Eureka 2023”, po raz kolejny uczniowie naszej szkoły świetnie się spisali. 13-tu uczniów z 29 uzyskało wyróżnienie, a
Mateusz Kozakowski z klasy 3A zdobył kolejny raz
1 miejsce w kraju !!!
Wyróżnienia otrzymali również:
Tomasz Orłowski 4A
Aleksandra Żyżelewicz 4A
Katarzyna Lange 4A
Adam Horoszczak 4A
Maciej Gładysiak 4A
Adam Ziobro 4A
Miłosz Stawiak 2A
Olivier Jasiński 2A
Aleksandra Gieras 3E
Magdalena Bieńkowska 3A
Bartosz Wodziński 3A
Jerzy Jurczak 1A
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów w innych konkursach fizycznych i kolejnych edycjach konkursu „Eureka” .
KONKURS FIZYCZNY „LWIĄTKO” 2023 W BRONKU
Polsko – Ukraiński Konkurs Fizyczny Lwiątko 2023 jest już za nami! Dnia 27.03.2023r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie odbył się po raz kolejny konkursu Lwiątko / uczestniczymy w nim od pierwszej edycji /. W tym roku udział wzięło zaledwie 14 śmiałków z naszej szkoły.
A to nasi tegoroczni laureaci, którzy uzyskali
zaszczytny tytuł „HIPERON” oraz „TAON” :
Mateusz Kozakowski z IIIA – laureat – tytuł HIPERON – 2 miejsce w Polsce !!!
Adam Ziobro z IVA - laureat – tytuł TAON
Tomasz Orłowski z IVA - laureat – tytuł TAON
Anna Kałka z IVA - laureat – tytuł TAON
Magdalena Bieńkowska z IIIA - laureat – tytuł TAON
Jerzy Jurczak z IA - laureat – tytuł TAON
„Konkurs Lwiątko” wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Podobnie jak tam, w każdym z 30 zadań należy wybrać jedną z pięciu odpowiedzi. Jest na to 75 minut, zatem tempo pracy nieuchronnie prowadzi do przegrzania mózgowego procesora. Na pomysł, aby według zasad sprawdzonych w Kangurze zorganizować konkurs z fizyki, wpadli w 2001 roku nauczyciele "uniwersyteckiego" liceum we Lwowie, nawiasem mówiąc, zajmujący się także organizacją Kangura na terenie Ukrainy. Nazwa LWIĄTKO, po ukraińsku LEVENJA, właśnie od Lwowa pochodzi. Pomysł podchwyciło także I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, któremu ukraińscy organizatorzy zaproponowali rozszerzenie konkursu na Polskę.
Wszystkim uczennicom i uczniom, którzy przystąpili do sprawdzenia swoich sił w konkursie dziękujemy za przełamywanie stereotypów, życzymy powodzenia oraz dużo satysfakcji z rozwiązywania zadań konkursowych i kontynuowania tradycji uczestnictwa w tym trudnym i ciekawym konkursie. Trzymamy za Was kciuki w kolejnych edycjach!
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO
W BEŁCHATOWIE
KONTAKT
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.