22 czerwca 2023

OGÓLNOPOLSIE KONKURSY FIZYCZNE

72 Olimpiada z Fizyki

Z radością informujemy, że do zawodów finałowych 72 Olimpiady Fizycznej zakwalifikował się tym razem nasz kolejny „fizyczny geniusz”:

Mateusz Kozakowski z IIIa

Wkład pracy, wielkie zaangażowanie i fizyczno - matematyczny talent naszego ucznia zasługują na wielkie uznanie. Mateusz zaprezentował się znakomicie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych finałach.

Tym sposobem ma już kolejny indeks – tym razem na wszystkie uczelnie techniczne i kierunki matematyczne  – fizyczne lub informatyczne na uniwersytetach !!! BRAWO.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z FIZYKI „EUREKA” 2023

Z przyjemnością informujemy, że w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursie z Fizyki „Eureka 2023”,  po raz kolejny  uczniowie naszej szkoły świetnie się spisali. 13-tu uczniów z 29 uzyskało wyróżnienie, a

Mateusz Kozakowski z klasy 3A zdobył kolejny raz

1 miejsce w kraju !!!

Wyróżnienia otrzymali również:

Tomasz Orłowski 4A

Aleksandra Żyżelewicz 4A

Katarzyna Lange 4A

Adam Horoszczak 4A

Maciej Gładysiak  4A

Adam Ziobro 4A

Miłosz Stawiak 2A

Olivier Jasiński 2A

Aleksandra Gieras 3E

Magdalena Bieńkowska 3A

Bartosz Wodziński 3A

Jerzy Jurczak 1A

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów w innych konkursach fizycznych i kolejnych edycjach konkursu „Eureka” .

KONKURS FIZYCZNY  „LWIĄTKO” 2023 W BRONKU

Polsko – Ukraiński Konkurs Fizyczny Lwiątko 2023 jest już za nami! Dnia 27.03.2023r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie odbył się po raz kolejny konkursu Lwiątko / uczestniczymy w nim od pierwszej edycji /.  W tym roku udział wzięło zaledwie 14 śmiałków z naszej szkoły.

A to nasi tegoroczni laureaci, którzy uzyskali

zaszczytny tytuł „HIPERON” oraz „TAON” :

Mateusz Kozakowski z IIIA – laureat – tytuł HIPERON – 2 miejsce w Polsce !!!

Adam Ziobro z IVA                   - laureat – tytuł TAON

Tomasz Orłowski z IVA            - laureat – tytuł TAON

Anna Kałka z IVA                      - laureat – tytuł TAON

Magdalena Bieńkowska z IIIA - laureat – tytuł TAON

Jerzy Jurczak z IA                     - laureat – tytuł TAON

Konkurs Lwiątko” wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Podobnie jak tam, w każdym z 30 zadań należy wybrać jedną z pięciu odpowiedzi. Jest na to 75 minut, zatem tempo pracy nieuchronnie prowadzi do przegrzania mózgowego procesora. Na pomysł, aby według zasad sprawdzonych w Kangurze zorganizować konkurs z fizyki, wpadli w 2001 roku nauczyciele "uniwersyteckiego" liceum we Lwowie, nawiasem mówiąc, zajmujący się także organizacją Kangura na terenie Ukrainy. Nazwa LWIĄTKO, po ukraińsku LEVENJA, właśnie od Lwowa pochodzi. Pomysł podchwyciło także I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, któremu ukraińscy organizatorzy zaproponowali rozszerzenie konkursu na Polskę.

Wszystkim uczennicom i uczniom, którzy przystąpili do sprawdzenia swoich sił w konkursie dziękujemy za przełamywanie stereotypów, życzymy powodzenia oraz dużo satysfakcji z rozwiązywania zadań konkursowych  i kontynuowania tradycji uczestnictwa w tym trudnym  i ciekawym konkursie. Trzymamy za Was kciuki w kolejnych edycjach!