27 czerwca 2022

OGOLNOPOLSKIE DRUŻYNOWE SZACHY SZKÓŁ PONADPODSTAWTYCH

W dniach 12-15.06.2022 odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Szachach Drużynowych Szkół Ponadpodstawowych w Pokrzywnej. Z Bełchatowa wyjechała na zawody pod opieką p.Marcina Gapika drużyna z Bronka w składzie:Kacper Jaśkiewicz, Weronika Bukała, Anna Grzyb, Bartek Błaźniak oraz Adam Horoszczak.
I dzień
Od godzin porannych uczniowie z Bronka walczą o jak najlepszy wynik w Ogólnopolskich Zawodach Szachowych Pokrzywna 2022. Do zawodów przystąpiło siedemnaście elitarnych drużyn z całej polski. Dziś odbyły się cztery partie, co dało nam w poniedziałek dziewiąte
miejsce w klasyfikacji generalnej. Jutro dalsza część rywalizacji.
II dzień
Minął drugi zawodów. Zawodnicy z Bełchatowa rozegrali również cztery partie i po zaciętej walce przy szachownicach zajęli dzisiejszego dnia jedenastą pozycję w klasyfikacji punktowej. Jutro ostatni dzień zmagań i zawodnicy z Bełchatowa zapowiadają zaciętą walkę do końca.
III dzień
Środa to ostatni dzień zawodów. Zawodnicy z naszej szkoły przystąpili do walki o jak najlepsze miejsce w turnieju. Tego dnia odbyły się tylko dwie partie i ostatecznie drużyna z I LO w Bełchatowie zajmuje siódme miejsce w kraju. Wielką niespodziankę sprawił Kacper Jaśkiewicz i
Weronika Bukała , którzy zajęli trzecie miejsce na szachownicy I i III.
Jeszcze dekoracja zwycięskich drużyn i zawody w Pokrzywnej przechodzą do historii. Na koniec dziękujemy Fundacji PGE za pomoc i wiarę w sukces zawodników z Bełchatowskiego Bronka i pokrycie wszystkich kosztów związanych z udziałem w turnieju.