07 października 2021

SZKOLNA AKADEMIA FINANSÓW W "BRONKU"

6 i 7 października w „Bronku” gościliśmy przedstawicieli Szkolnej Akademii Finansów, którzy z uczniami klas III przeprowadzili warsztaty z zakresu podstawowej wiedzy finansowej, doradztwa zawodowego oraz konsultacje indywidualne.

Podczas spotkań uczniowie dowiedzieli się więcej o podstawowych produktach finansowych, metodach oszczędzania, podstawowych narzędziach finansowania potrzeb takich jak kredyty, pożyczki i karty kredytowe, zasadach bezpiecznej bankowości oraz nabyli wiedzę z działania bankowości mobilnej i płatności bezgotówkowych.
Konsultacje indywidualne to spotkania z ekspertem, podczas których uczeń mógł dokładniej zastanowić się nad swoją przyszłością. W ramach doradztwa oferowana była rozmowa w zakresie:

• analiza potencjału osobistego i zawodowego,

• przygotowanie CV/rozmowa kwalifikacyjna,

• opracowywanie pomysłu na biznes,

• otwieranie własnego biznesu.

• wybór ścieżki kariery.

Projekt realizowany był przez NBP i Fundację Polska Przedsiębiorcza