24 czerwca 2023

TEGOROCZNE SUKCESY MISTRZÓW GEOGRAFII Z "BRONKA"

W podsumowaniu roku szkolnego 2022/2023 nie może zabraknąć informacji o sukcesach miłośników geografii z naszej szkoły. Na początku należy podkreślić ten największy, jednocześnie akcentując, że nie zdarza się on często, otóż:
Martyna Mielus z klasy IE została LAUREATKĄ XLIX Olimpiady Geograficznej. Martyna, aby osiągnąć cel, musiała najpierw napisać pracę naukową na wybrany temat, w pierwszym etapie, który zakończył się jesienią 2022 r. Po pozytywnej weryfikacji pracy i dopuszczeniu do etapu II Olimpiady, Martyna 4 i 5 lutego rozpoczęła rywalizację w okręgu łódzkim, którą zakończyła na piątym miejscu, z liczbą punktów zapewniającą start w etapie III, czyli ogólnokrajowym. Finały Olimpiady Geograficznej odbyły się w Katowicach w dniach 20-23 kwietnia, a w nich Martyna spisała się świetnie, uzyskując wspomniany tytuł laureatki. Można dodać, że była jedyną pierwszoklasistką i jedną z dwóch kobiet w ścisłym finale tegorocznych zawodów.

Ogromnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów geograficznych i nie tylko!

W kończącym się roku szkolnym, uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego, wzięli także udział w XV Powiatowym konkursie „Mapa bez tajemnic”, który również zakończył się dla nas sukcesem. 30 stycznia I MIEJSCE zdobył w nim Rafał Białaczewski, uczeń klasy IVF, a III MIEJSCE Martyna Mielus z klasy IE. Można wspomnieć, że konkursy pod patronatem Starostwa Bełchatowskiego, sponsorują nagrody pieniężne dla najlepszych uczestników, co ma motywować uczniów do współzawodnictwa.

Rafałowi i Martynie jeszcze raz gratulujemy sukcesów i jeszcze raz życzymy determinacji w osiąganiu kolejnych.

Podsumowanie zmagań w konkursach geograficznych zamykamy informacją na temat sukcesu Martyny Mielus w tegorocznej „Geo-Planecie”, w której otrzymała WYRÓŻNIENIE. Oprócz Martyny udział w tym wysyłkowym konkursie wzięło jeszcze 34 uczniów naszej szkoły, z klas z rozszerzoną geografią.

Jeszcze brawa na zakończenie i ostatnie gratulacje!