19 maja 2022

TRZY DNI ZWIEDZAMY ŚLĄSK OPOLSKI I JEGO OKOLICE

W dniu 24-26 kwietnia klasa IIF pod opieką Pana Marcina Gapika i Pana Macieja Koźmy udała się na trzydniową wycieczkę do Śląska Opolskiego i jego okolic. Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję udać się na spacer po Jura Parku w Krasiejowie poznając dzieje człowieka, zwiedzić Muzeum Polskiej Piosenki oraz przejść się malowniczymi uliczkami głównego rynku. Drugiego dnia przybyli do skansenu Muzea Wsi Opolskiej oraz zagłębili się w historię Pałacu znajdującego się w miejscowości Moszna. W dzień wyjazdu uczniowie zwiedzili Muzeum Wsi Opolskiej oraz udali się na Górę Świętej Anny. Zabytkowa bazylika i sanktuarium wywarły na nich zdumiewające wrażenie. Punktem kulminacyjnym była wyprawa do geoparku z kamieniołomem nefelinitu. Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze, a uczniowie pozostali z niezapomnianymi wspomnieniami i poszerzoną wiedzą w dziedzinie geografii.