Wiadomości

01 marca 2023

WARSZTATY DLA GRUP SZKOLNYCH

OFERTA EDUKACYJNA DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCHJADALNIA

OD KUCHNI

Jak wyglądały jadalnie w XIX i początkach XX wieku? Czym był pokójkredensowy? Jak wyglądała praca w kuchni? Na te i inne pytaniaspróbujemy wspólnie odpowiedzieć. Zastanowimy się też nad zasadamizachowania przy stole i porównamy te z 2 poł. XIX wieku z obecnieobowiązującymi. Zajrzymy do pałacowej jadalni, a w drugiej częścizajęć, podczas warsztatu, pomyślimy jak dobrze przygotować się naprzyjęcie gości i nakryjemy do stołu.

Z ABC POLSKIEGO MALARSTWA

Tak, to oryginał! Nie, to nie jest reprodukcja! Tak, tak, mamy takiedzieła w Łodzi. Zapraszamy na warsztaty do Galerii Sztuki Dawnej abyprzekonać się na własne oczy. Jan Piotr Norblin, Józef Chełmoński,Aleksander Gierymski, Jan Matejko, Jacek Malczewski, WłodzimierzTetmajer – prace m.in. tych znanych powszechnie twórców zobaczymy nawystawie _„Widziałem prawdziwe arcydzieło”. Malarstwo polskie XIXi początku XX wieku ze zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi_. Podczasaktywnego oprowadzania rozszerzonego o elementy warsztatowe będziemyrozmawiać o specyfice twórczości wymienionych artystów, stosowanychprzez nich rozwiązaniach formalnych, przemianach w sztuce, malarskichgatunkach.

W KILKU SŁOWACH, W PARU KADRACH ŁÓDŹ REYMONTA

Lekcja z elementami warsztatowymi poświęcona „Ziemi obiecanej”Władysława Reymonta. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się zobrazem Łodzi przemysłowej końca XIX wieku odmalowanym przez pisarzaoraz reżysera adaptacji filmowej. Uczestnicy dokonają analizy plakatufilmowego oraz wybranych fragmentów powieści oraz filmu. Podczaszajęć spróbują także porównać obraz miasta przemysłowego orazjego mieszkańców przedstawiony w dziełach Reymonta i Wajdy zrzeczywistością.

POZOSTAŁE WARSZTATY

W celu rezerwacji terminu i ustalenia szczegółów zajęć prosimy okontakt z Działem Edukacji: edu.herbst@msl.org.pl,

tel.: 506 941 803  /42 674 96 98 w. 35 (wt.-pt. 8:00-16:00).

Koszt: 6 zł (+ bilet wstępu) / os.Muzeum Pałac HerbstaPrzędzalniana 7290-338 Łódź

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

im. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO

W BEŁCHATOWIE

KONTAKT

e-mail: lo1@lo1.pol.pl
strona internetowa: www.lo1.pol.pl
numer telefonu: 44 632 20 10
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
W BEŁCHATOWIE UL. 1 MAJA 6
97-400 BEŁCHATÓW
 

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.