13 marca 2024

WIZYTA W SĄDZIE REJONOWYM

W dniu 11 marca uczniowie klasy IH pod opieką Wychowawcy wybrali się do Sądu Rejonowego w Bełchatowie, by tam w Wydziale Karnym wziąć udział w kilku rozprawach sądowych. Młodzież miała okazję usiąść w ławach na sali rozpraw, by na własne oczy śledzić poszczególne etapy postępowania sądowego i przyglądać się prowadzonym czynnościom. Dzięki uprzejmości Pani Sędzi Anety Świtalskiej-Forenc, po zakończeniu rozpraw uczniowie mogli zadawać pytania na temat nurtujących ich kwestii związanych i z obserwowanymi rozprawami, jak i z innymi kwestiami o charakterze prawnym. Młodzież z zaciekawieniem przysłuchiwała się prelekcji, poznając tajniki pracy sędziego, prokuratora, adwokata czy radcy prawnego, a udział w całym przedsięwzięciu okazał się niezwykle kształcący.