24 czerwca 2023

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań pracy uczniów w roku szkolnym. A uczniowie „ Bronka” mają się czym poszczycić.
W minionym roku szkolnym aż 72 uczniów odebrało świadectwa z wyróżnieniem. Dwoje z nich: Mateusz Kozakowski i Aleksandra Gieras uzyskało najwyższą średnią ocen w szkole – 5.92.Mateusza pasja to głównie fizyka i matematyka. Potwierdzają to osiągnięte laury (bardzo często są to pierwsze miejsca) w konkursach o randze powiatowej i ogólnopolskiej. Natomiast Ola ma pasji wiele. Są to geografia, matematyka, ekologia, język angielski oraz język polski. Jej ogromną wiedzę w tych dziedzinach odzwierciedlają bardzo wysokie wyniki
osiągnięte w konkursach powiatowych i ogólnopolskich.
Oprócz Mateusza i Oli, wielu uczniów „ Bronka” wzięło udział w zmaganiach konkursowych zarówno przedmiotowych, jak i sportowych, zdobywając miejsca na podium. (Wszystkie osiągnięciach są na stronie szkoły)

Najwyższe trofea w tym roku szkolnym zdobyli nasi olimpijczycy:
- Martyna Mielus kl Ie - laureatka XLIX Olimpiady Geograficznej,
- Mateusz Kozakowski kl IIIa – finalista LXXII Olimpiady Fizycznej,
- Julian Grill kl IIIe – finalista XLVI Olimpiady Języka Niemieckiego.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego miała szczególny charakter, ponieważ DyrektorSzkoły p. Joanna Zalejska kończy swoją kadencję w tym roku. W imieniu Starosty Powiatu Bełchatowskiego podziękowania za wieloletnie sprawowanie funkcji Dyrektora I LO złożył p. Marek Jasiński - członek Zarządu Powiatu Bełchatowskiego.
Znakomite występy muzyczne naszych uczniów: Aleksandry Rzepeckiej, Igi Jeziorskiej, Antoniego Smodlibowskiego i Szymona Kowalskiego uświetniły całą uroczystość, którą przygotowała klasa Ig pod opieką p. Jadwigi Gralińskiej.