18 grudnia 2023

DZIEŃ PATRONA

15 grudnia 2023 roku obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole gra terenowa poświęcona życiu i twórczości Władysława Broniewskiego oraz funkcjonowaniu uczniów we współczesnym życiu naszej szkoły. Zadaniem uczestników było przejście przez 6 baz i wykonanie różnych zadań. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy pierwsze, czyli 6 pięcioosobowych zespołów.
Trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy 1E, drugie miejsce zdobył zespół z klasy 1C, a zwycięzcami zostali uczniowie klasy IH. Nagrodami w konkursie były słodycze oraz jokery Broniewskiego, które jednorazowo zwalniają ucznia z odpowiedzi lub niezapowiedzianej kartkówki. To był wyjątkowy dzień w naszej szkole, pełen radości i współpracy.
Z okazji Dnia Patrona Szkoły corocznie organizowany jest również konkurs translatorski. W tym roku uczniowie mogli zmierzyć się z przekładami dwóch wierszy W. Broniewskiego – „Szczęście” lub „A kiedy będę umierać”. Przekładów można było dokonywać na         następujące języki: angielski, francuski, niemiecki.
Jury w składzie: p. Małgorzata Krysztofik i p. Elżbieta Roczek przyznało następujące nagrody:

Kategoria język niemiecki:
I miejsce – Aleksandra Gieras kl. 4 E